Letenky do Dublinu
U této letenky do Dublinu je snížený poplatek o 250 Kc. Sleva je již odectena od celkové ceny letenky do Dublinu a cena je již uvedena se slevou.
Letenky do Dublinu patrí mezi nejprodávenejší letenky v zemi. Jejich výhodou je nízká cena a velký výber leteckých spolecností. Pro zakoupení letenky do Dublinu prosíme, vyplnte formulár na této stránce.
Pokud je letenka do Dublinu uvedena mezi akcními letenkami, mužete využít slevy nejen od nás, ale i od leteckých spolecností.
K cene letenky do Dublinu už nebude pripocítán žádný další poplatek (napr. palivový poplatek ci fícko apod.). Dekujeme za zakoupení letenky do Dublinu.
Dublin
Dublin [dablin], irsky: Baile Átha Cliath [baljaklije], je hlavní a největší město Irské republiky. Má rozlohu 114,99 km2 a čítá 495 781 obyvatel (2002); celá aglomerace (Greater Dublin Area) pak zahrnuje asi 1,2 milionu obyvatel.
(GDA - Greater Dublin Area = (doslovně: Větší území Dublinu) Zahrnuje město Dublin a oblasti Dun Laoghaire-Rathdown, Fingal, Kildare, Meath, Jižní Dublin a Wicklow)
Pamětihodnosti a turistické zajímavosti
Katedrála Christ Church (Katedrála Kristova kostela) – nejstarší dublinská budova, původně z 11. století, dnešní novogotické podoba podoba pochází z roku 1871. Chrám se pyšní prvky románské, anglické a novogotické architektury.
Castle – Dublinský hrad s přepychovým vnitřním vybavením byl zbudován na příkaz krále Jana Bezzemka v letech 1204–1230.
Národní muzeum je zajímavé nejen svými sloupy a arkádami.
Bank of Ireland – Bývalé sídlo irského parlamentu se pyšní svou klasicistní fasádou.
Kilmainham Gaol - Národní památník Irska a jeho historie, bývalá věznice na západním okraji centra.Byla postavena v druhé pol.18.stol. a zažila potlačení mnoha irských rebelií, v roce 1916 zde bylo poprvaveno 14 z 16 vůdců Velikonočního povstání.
Katedrála sv.Patrika – největší kostel v Irsku, protestantská katedrála z roku 1171, na níž působil téměř 30 let jako děkan autor Gulliverových cest Jonathan Swift. Je zde také pochován.
Trinity College - nejstarší irská univerzita, založená Alžbětou I. v roce 1591. Komplex historických budov na pravém břehu Liffey, s významnou knihovnou, ve které je uložen originál Book of Kells. Studoval zde také Bram Stoker, autor hororového románu Dracula.
Writers Museum (Muzeum spisovatelů) – k vidění jsou zde nejen knihy, ale i osobní upomínkové předměty básníků.
Customs House (Celnice) podle návrhu Jamese Gandona dostavěná roku 1791, je reprezentativní příklad klasicistního paláce ve stylu řecké antiky.
Smithfield Chimney – 67 metrů vysoký komín, sloužící dnes jako prosklená rozhledna.
Phoenix Park s Áras an Uachtaráin (Prezidentským palácem)
Ha'Penny Bridge (Půlpencoový most) - nazvaný podle mýtného, které se na něm vybíralo až do počátku 20. století.
The Spire of Dublin (Dublinský stožár), 120 metrů vysoký stožár z nerezové oceli na O'Connell Street patří k nejnovějším pozoruhodnostem města.
Hlavní pošta - Stojí na O'Connelově ulici, centrum odporu a místo největších bojů Velikončního povstání. V průčelí památník povstání v podobě umírajícího hrdiny CuChulainna.
Grafton street - třída v centru Dublinu, vedoucí od St.Stephen k Trinity College. Středisko obchodu zábavy, pěší zóna, památník dublinské hrdinky Molly Malone [1]
Guiness Storehouse - bývalé skladiště u St.James Gate, dnes muzeum pivovaru Guiness
Informace na našich stránkách byly převzaty z následujících zdrojů:
- Kniha PRÁCE V ZAHRANIČÍ, Autor: Tomáš Kadlec a kol.
- Standard ISVS 012 v legislativním rámci stanoveném Usnesením vlády č. 875/2000 a Zákonem 106/1999 Sb.
- Volně přístupné informace na českých internetových serverech
- Překlady volně přístupných informací na zahraničních internetových serverech