Letenky z Vídne
U této letenky z Vídne je snížený poplatek o 250 Kc. Sleva je již odectena od celkové ceny letenky z Vídne a cena je již uvedena se slevou.
Letenky z Vídne patrí mezi nejprodávenejší letenky v zemi. Jejich výhodou je nízká cena a velký výber leteckých spolecností. Pro zakoupení letenky z Vídne prosíme, vyplnte formulár na této stránce.
Pokud je letenka z Vídne uvedena mezi akcními letenkami, mužete využít slevy nejen od nás, ale i od leteckých spolecností.
K cene letenky z Vídne už nebude pripocítán žádný další poplatek (napr. palivový poplatek ci fícko apod.). Dekujeme za zakoupení letenky z Vídne.
Vídeň
Mezinárodní letiště ve Vídni
Mezinárodní letiště ve Vídni (IATA: VIE, ICAO: LOWW) (německy: Flughafen Wien) se nachází ve Schwechatu 18 km od centra Vídně. Je to nejrušnější a největší letiště v Rakousku. Letiště je schopno přijmout i velké letouny, jako například Boeing 747 nebo Airbus A380. Je domovskou stanicí aerolinek Austrian Airlines a Niki Luftfahrt, která v dnešní době spadá pod Air Berlin. Letiště pojalo v roce 2009 celkem 18 114 103 pasažérů a zaznamenalo meziroční nárůst o 8,7 %.
Terminály
Letiště Vídeň se skládá ze tří terminálů. Terminal 1, Terminal 2 a Terminal 1A, který slouží převázně pro Airebrlin a Flyniki. V terminálu 1 pootm hlavně Austrian Airlines, která má ve Vídni domovskou stanici. Odbavení cestujících zajišťují firmy: Fraport, Austroport Swissport, Vienna Airport Halding a Austrian. V roce 2004 se začal budovat také nový terminál jménem SKYLINK, která má být dokončen již v roce 2012. Nový terminál bude schopen příjmout například nový Airbus A380.
Divadlo a opera
Vídeňská státní opera, kde se každoročně odehrává Ples v opeřeDivadlo Burgtheater patří mezi přední německojazyčná divadla, dobrou pověst si drží i Volkstheater a Theater in der Josephstadt. Ve městě působí také velké množství malých scén a kabaretů. Od roku 2000 je ve Vídni předávána Nestroyova divadelní cena, nejvýznamnější ocenění v německojazyčné oblasti.
Státní opera je zaměřena na uvádění klasických děl, Volksoper nabízí širší repertoár zahrnující operetu, klasický muzikál i operu. Jako třetí operní scéna slouží od roku 2006 Theater an der Wien, kde byla v premiéře uvedena Beethovenova opera Fidelio. Vídeňská komorní opera nabízí netradiční inscenace klasických i moderních děl.
Město dalo jméno i tanci období z období největšího rozmachu města - vídeňskému valčíku.
Muzea
Uměleckohistorické muzeum na Maria-Theresien-PlatzNejvětším muzejním komplexem je císařský palác Hofburg, kde jsou kromě interiérových instalací z druhé poloviny 19. století vystaveny některé z panovnických sbírek. Jejich hlavní část se nachází v nedalekých muzeích Uměleckohistorickém, s rozsáhlou galerií starých mistrů, a Přírodovědeckém. Muzejní areál byl v posledním desetiletí doplněn tzv. Museumsquartierem, což je soubor muzeí vytvořený v prostoru bývalých císařských koníren. Roli hlavní vídeňské kunsthaly plní Albertina, která stavebně navazuje na komplex Hofburku, výstavními prostory jsou i pavilon Secese, Dům umělců a mnohé jiné. Jako muzea slouží také hlavní zahradní paláce - císařská rezidence v Schönbrunnu, Belveder Evžena Savojského i Lichtenštejnský palác v Roßau.
Mezi desítkami vídeňských muzeí patří mezi známější Vojenské historické muzeum v budově Arzenálu, soubor medicínských muzeí v prostoru Staré všeobecné nemocnice nebo Muzeum Sigmunda Freuda.
Architektura
Hlavní oltář kostela sv. Karla Boromejského (Karlskirche)Památky z římského období se dochovaly v pouhých fragmentech. Architektonické stopy středověku představují především chrámové stavby od románského kostela sv. Ruprechta až po gotický svatoštěpánský dóm s bohatou sochařskou výzdobou. Baroko reprezentuje množství šlechtických paláců i známé kostelní stavby (sv. Karel Boromejský, univerzitní jezuitský kostel). Mimořádný urbanistický význam mělo vytvoření reprezentativní okružní třídy s řadou veřejných budov - Ringstraße - na přelomu 19. a 20. století. V posledních desetiletích byla ve městě postavena řada výškových budov.
Informace na našich stránkách byly převzaty z následujících zdrojů:
- Kniha PRÁCE V ZAHRANIČÍ, Autor: Tomáš Kadlec a kol.
- Standard ISVS 012 v legislativním rámci stanoveném Usnesením vlády č. 875/2000 a Zákonem 106/1999 Sb.
- Volně přístupné informace na českých internetových serverech
- Překlady volně přístupných informací na zahraničních internetových serverech